85 SX 17/14 (2017) AVGASPORT MEKANISM
SAMTLIGA DELAR
ORIGINALDELAR
EFTERMARKNADSDELAR
7
54637070200
CLOSING COVER 2003
325:-
8
0770020200
O-RING 21,95X1,78 NBR
15:-
10
47037010000
CLOSING COVER 85 SX 2003
70:-
11
0770120020
O-RING 12,00X2,00 NBR 70
15:-
12
54632090000
SEAL RING DH/GR 12X16X3
50:-
13
0770008015
O-RING 8,00X1,5
30:-
20
47137020000 2022-01-26
CONTROL FLAP
760:-
23
47037023000
BEARING SLEEVE 85 SX 2003, Åtgår 2st
70:-
25
0912050063 2022-01-26
AH SCREW DIN 912 M 5X6
15:-
26
0912050163
AH SCREW DIN0912-M 5X16
15:-
28
0025050126
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=8
20:-
29
0025050206
HH collar screw M5x20 TX30, Åtgår 2st
20:-
30
0349000050
WASHER DIN7349-5X15X2
15:-
36
47037036000 2022-01-26
DRIVER SHEET 85 SX 2003
270:-
45
0471100010
CIRCLIP DIN0471-10X1
15:-
46
0625006087
GROOVED BALL BEAR. 608 2RS C3, Åtgår 2st
75:-
48
0760082472
SHAFT SEAL RING 8X24X7 A DUO
45:-
49
54334015000
WASHER 10X14X0,5 STEEL
25:-
50
47037050044 2022-01-26
CENTRIFUGAL TIMER CPL. 03
1760:-
52
47035054026
WATER PUMP GEAR 2003
155:-
53
47035058000
PIN 2X22
40:-
54
47035054000
WATER PUMP SHAFT 85 SX 2003
380:-
55
47035055000
WATER PUMP WHEEL 85 SX 2003
75:-
57
0603040801
COPPER GASKET DIN7603- A4X8X1
15:-
58
47037058000
LOCK SCREW CONTROL SHAFT 03
30:-
59
47037057100 2022-01-26
CONTROL SHAFT 85 SX 06
635:-
61
47035061000
SCREW M6X8
55:-
64
56509064100
SELF LOCKING NUT M6 10.9
20:-
65
47037065000
CONTROL LEVER 85 SX 2003
135:-
66
54637066000
OVERLOAD SPRING
40:-
67
47037067000
SPRING SLEEVE 85 SX 2003
55:-
68
47037068000 2022-01-26
BEARING SLEEVE 85 SX 2003
60:-
75
0007050180 2022-01-26
CYLINDER PIN DIN 7-5X18(M6)
15:-
85
47137086000
STOP PLATE
90:-
92
47137091000 2022-01-26
GASKET RUBBER
70:-
93
47037093000 2022-01-26
GASKET RUBBER BOTTOM 85 SX
60:-
95
47037095044
CONNECT. ROD CPL. 85 SX 03
270:-
98
54637098100
BALL BEARING 626LLBC3/5K, Åtgår 2st
95:-
99
47035055010
WATER PUMP REP. KIT 85 SX
535:-



7
54637070200, Lagerstatus: 1-3
CLOSING COVER 2003
Pris: 325kr/st
Lägg i varukorgen
8
0770020200, Lagerstatus: 15
O-RING 21,95X1,78 NBR
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
10
47037010000, Lagerstatus: 1-3
CLOSING COVER 85 SX 2003
Pris: 70kr/st
Lägg i varukorgen
11
0770120020, Lagerstatus: 4-6
O-RING 12,00X2,00 NBR 70
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
12
54632090000, Lagerstatus: 1-3
SEAL RING DH/GR 12X16X3
Pris: 50kr/st
Lägg i varukorgen
13
0770008015, Lagerstatus: 10
O-RING 8,00X1,5
Pris: 30kr/st
Lägg i varukorgen
20
47137020000, Lagerstatus: hos lev.
CONTROL FLAP
Pris: 760kr/st
Lägg i varukorgen
23
47037023000, Lagerstatus: 4-6
BEARING SLEEVE 85 SX 2003, åtgår 2st
Pris: 70kr/st
Lägg 2st i varukorgen
23
47037023000, Lagerstatus: 4-6
BEARING SLEEVE 85 SX 2003, åtgår 2st
Pris: 70kr/st
Lägg 2st i varukorgen
25
0912050063, Lagerstatus: hos lev.
AH SCREW DIN 912 M 5X6
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
26
0912050163, Lagerstatus: 13
AH SCREW DIN0912-M 5X16
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
28
0025050126, Lagerstatus: 9
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=8
Pris: 20kr/st
Lägg i varukorgen
28
0025050126, Lagerstatus: 9
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=8
Pris: 20kr/st
Lägg i varukorgen
29
0025050206, Lagerstatus: 13
HH collar screw M5x20 TX30, åtgår 2st
Pris: 20kr/st
Lägg 2st i varukorgen
30
0349000050, Lagerstatus: 1-3
WASHER DIN7349-5X15X2
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
30
0349000050, Lagerstatus: 1-3
WASHER DIN7349-5X15X2
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
36
47037036000, Lagerstatus: hos lev.
DRIVER SHEET 85 SX 2003
Pris: 270kr/st
Lägg i varukorgen
45
0471100010, Lagerstatus: 9
CIRCLIP DIN0471-10X1
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
45
0471100010, Lagerstatus: 9
CIRCLIP DIN0471-10X1
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
46
0625006087, Lagerstatus: 10
GROOVED BALL BEAR. 608 2RS C3, åtgår 2st
Pris: 75kr/st
Lägg 2st i varukorgen
46
0625006087, Lagerstatus: 10
GROOVED BALL BEAR. 608 2RS C3, åtgår 2st
Pris: 75kr/st
Lägg 2st i varukorgen
48
0760082472, Lagerstatus: 4-6
SHAFT SEAL RING 8X24X7 A DUO
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
48
0760082472, Lagerstatus: 4-6
SHAFT SEAL RING 8X24X7 A DUO
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
49
54334015000, Lagerstatus: 8
WASHER 10X14X0,5 STEEL
Pris: 25kr/st
Lägg i varukorgen
49
54334015000, Lagerstatus: 8
WASHER 10X14X0,5 STEEL
Pris: 25kr/st
Lägg i varukorgen
50
47037050044, Lagerstatus: hos lev.
CENTRIFUGAL TIMER CPL. 03
Pris: 1760kr/st
Lägg i varukorgen
52
47035054026, Lagerstatus: 4-6
WATER PUMP GEAR 2003
Pris: 155kr/st
Lägg i varukorgen
53
47035058000, Lagerstatus: 4-6
PIN 2X22
Pris: 40kr/st
Lägg i varukorgen
53
47035058000, Lagerstatus: 4-6
PIN 2X22
Pris: 40kr/st
Lägg i varukorgen
54
47035054000, Lagerstatus: 1-3
WATER PUMP SHAFT 85 SX 2003
Pris: 380kr/st
Lägg i varukorgen
54
47035054000, Lagerstatus: 1-3
WATER PUMP SHAFT 85 SX 2003
Pris: 380kr/st
Lägg i varukorgen
55
47035055000, Lagerstatus: 1-3
WATER PUMP WHEEL 85 SX 2003
Pris: 75kr/st
Lägg i varukorgen
55
47035055000, Lagerstatus: 1-3
WATER PUMP WHEEL 85 SX 2003
Pris: 75kr/st
Lägg i varukorgen
57
0603040801, Lagerstatus: 14
COPPER GASKET DIN7603- A4X8X1
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
58
47037058000, Lagerstatus: 4-6
LOCK SCREW CONTROL SHAFT 03
Pris: 30kr/st
Lägg i varukorgen
59
47037057100, Lagerstatus: hos lev.
CONTROL SHAFT 85 SX 06
Pris: 635kr/st
Lägg i varukorgen
61
47035061000, Lagerstatus: 1-3
SCREW M6X8
Pris: 55kr/st
Lägg i varukorgen
64
56509064100, Lagerstatus: 1-3
SELF LOCKING NUT M6 10.9
Pris: 20kr/st
Lägg i varukorgen
65
47037065000, Lagerstatus: 1-3
CONTROL LEVER 85 SX 2003
Pris: 135kr/st
Lägg i varukorgen
66
54637066000, Lagerstatus: 1-3
OVERLOAD SPRING
Pris: 40kr/st
Lägg i varukorgen
67
47037067000, Lagerstatus: 1-3
SPRING SLEEVE 85 SX 2003
Pris: 55kr/st
Lägg i varukorgen
68
47037068000, Lagerstatus: hos lev.
BEARING SLEEVE 85 SX 2003
Pris: 60kr/st
Lägg i varukorgen
75
0007050180, Lagerstatus: hos lev.
CYLINDER PIN DIN 7-5X18(M6)
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
85
47137086000, Lagerstatus: 19
STOP PLATE
Pris: 90kr/st
Lägg i varukorgen
92
47137091000, Lagerstatus: hos lev.
GASKET RUBBER
Pris: 70kr/st
Lägg i varukorgen
93
47037093000, Lagerstatus: hos lev.
GASKET RUBBER BOTTOM 85 SX
Pris: 60kr/st
Lägg i varukorgen
95
47037095044, Lagerstatus: 1-3
CONNECT. ROD CPL. 85 SX 03
Pris: 270kr/st
Lägg i varukorgen
98
54637098100, Lagerstatus: 1-3
BALL BEARING 626LLBC3/5K, åtgår 2st
Pris: 95kr/st
Lägg 2st i varukorgen
98
54637098100, Lagerstatus: 1-3
BALL BEARING 626LLBC3/5K, åtgår 2st
Pris: 95kr/st
Lägg 2st i varukorgen
99
47035055010, Lagerstatus: 1-3
WATER PUMP REP. KIT 85 SX
Pris: 535kr/st
Lägg i varukorgen