85 SX 17/14 (2020) VÄXELMEKANISM
SAMTLIGA DELAR
ORIGINALDELAR
EFTERMARKNADSDELAR
1
47234005044
Shift shaft cpl.
825:-
2
0471140100
retaining ring DIN 471 14x1
15:-
3
54634050000
STOP DISK 14X30X1
45:-
4
54834014000 2022-01-20
RETURN SPRING 03
50:-
5
54634020000
SPRING GUIDE
55:-
6
79234008144
SLIDING PLATE CPL.
155:-
7
56534013100
TENSIONING SPRING 0,8MM
25:-
8
49033013000 2022-01-20
STOP DISK 12,1X25X1
30:-
9
46034027000
NEEDLE BEARING 12X18X12 2002, Åtgår 2st
80:-
10
0760122050 2022-01-20
SHAFT SEAL RING 12X20X5 B
45:-
11
50434031000
SHIFT LEVER CPL.
665:-
11
06-1512
VÄXELSPAK KTM 2T 85/125/150 17-
VÄXELSPAK KTM 2T 85/125/150 17-

Dölj ytterligare info
425:-
12
50233041500
PAIR NORDLOCK WASHER M6
30:-
13
0024060156S
HH collar screw M6x15 TX30
20:-
14
0025050206S
Hex collar screw, M5x20 ISA30
20:-
15
0349000050
WASHER DIN7349-5X15X2
15:-
16
55434024000
LOCKING LEVER CPL.
220:-
17
54634052300
SLEEVE FOR LOCKING LEVER
45:-
18
50334023000 2022-01-20
LOCATING LEVER SPRING 2,5MM98
45:-
19
47234002000 2022-01-20
Shift fork 1.-4. gear
570:-
20
47234003000 2022-01-20
Shift fork 2.-3. gear
570:-
21
0402061480
NEEDLE ROLLER DIN5402 6X14,8, Åtgår 3st
20:-
22
47234019000 2022-01-20
Shift rail 11.8x80x8mm
130:-
23
58038023200
PRESSURE SPRING 0,9MM, Åtgår 3st
60:-
24
0012060303S
Cap head screw M6x30-8.8
15:-
25
79234015100
Shift star cmpl
525:-
26
0625618050
BALL BEARING 61805 C3
175:-
27
47234012044
Shift drum cpl.
955:-
29
47234001000 2022-01-20
Shift fork 5.-6. gear
570:-
30
46234020000
SHIFTING RAIL MAIN SHAFT
110:-
31
54634049000
RETAINING PLATE
30:-
32
0025060126
HH collar screw M6x12 TX30
20:-



1
47234005044, Lagerstatus: 1-3
Shift shaft cpl.
Pris: 825kr/st
Lägg i varukorgen
2
0471140100, Lagerstatus: 1-3
retaining ring DIN 471 14x1
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
3
54634050000, Lagerstatus: 4-6
STOP DISK 14X30X1
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
4
54834014000, Lagerstatus: hos lev.
RETURN SPRING 03
Pris: 50kr/st
Lägg i varukorgen
5
54634020000, Lagerstatus: 1-3
SPRING GUIDE
Pris: 55kr/st
Lägg i varukorgen
6
79234008144, Lagerstatus: 1-3
SLIDING PLATE CPL.
Pris: 155kr/st
Lägg i varukorgen
7
56534013100, Lagerstatus: 1-3
TENSIONING SPRING 0,8MM
Pris: 25kr/st
Lägg i varukorgen
8
49033013000, Lagerstatus: hos lev.
STOP DISK 12,1X25X1
Pris: 30kr/st
Lägg i varukorgen
9
46034027000, Lagerstatus: 1-3
NEEDLE BEARING 12X18X12 2002, åtgår 2st
Pris: 80kr/st
Lägg 2st i varukorgen
9
46034027000, Lagerstatus: 1-3
NEEDLE BEARING 12X18X12 2002, åtgår 2st
Pris: 80kr/st
Lägg 2st i varukorgen
10
0760122050, Lagerstatus: hos lev.
SHAFT SEAL RING 12X20X5 B
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
11
50434031000, Lagerstatus: 1-3
SHIFT LEVER CPL.
Pris: 665kr/st
Lägg i varukorgen
06-1512, Lagerstatus: 1-3
VÄXELSPAK KTM 2T 85/125/150 17-
Pris: 425kr/st
Lägg i varukorgen
12
50233041500, Lagerstatus: 4-6
PAIR NORDLOCK WASHER M6
Pris: 30kr/st
Lägg i varukorgen
13
0024060156S, Lagerstatus: 23
HH collar screw M6x15 TX30
Pris: 20kr/st
Lägg i varukorgen
14
0025050206S, Lagerstatus: 9
Hex collar screw, M5x20 ISA30
Pris: 20kr/st
Lägg i varukorgen
15
0349000050, Lagerstatus: 1-3
WASHER DIN7349-5X15X2
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
16
55434024000, Lagerstatus: 1-3
LOCKING LEVER CPL.
Pris: 220kr/st
Lägg i varukorgen
17
54634052300, Lagerstatus: 1-3
SLEEVE FOR LOCKING LEVER
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
18
50334023000, Lagerstatus: hos lev.
LOCATING LEVER SPRING 2,5MM98
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
19
47234002000, Lagerstatus: hos lev.
Shift fork 1.-4. gear
Pris: 570kr/st
Lägg i varukorgen
20
47234003000, Lagerstatus: hos lev.
Shift fork 2.-3. gear
Pris: 570kr/st
Lägg i varukorgen
21
0402061480, Lagerstatus: 8
NEEDLE ROLLER DIN5402 6X14,8, åtgår 3st
Pris: 20kr/st
Lägg 3st i varukorgen
21
0402061480, Lagerstatus: 8
NEEDLE ROLLER DIN5402 6X14,8, åtgår 3st
Pris: 20kr/st
Lägg 3st i varukorgen
21
0402061480, Lagerstatus: 8
NEEDLE ROLLER DIN5402 6X14,8, åtgår 3st
Pris: 20kr/st
Lägg 3st i varukorgen
22
47234019000, Lagerstatus: hos lev.
Shift rail 11.8x80x8mm
Pris: 130kr/st
Lägg i varukorgen
23
58038023200, Lagerstatus: 1-3
PRESSURE SPRING 0,9MM, åtgår 3st
Pris: 60kr/st
Lägg 3st i varukorgen
23
58038023200, Lagerstatus: 1-3
PRESSURE SPRING 0,9MM, åtgår 3st
Pris: 60kr/st
Lägg 3st i varukorgen
23
58038023200, Lagerstatus: 1-3
PRESSURE SPRING 0,9MM, åtgår 3st
Pris: 60kr/st
Lägg 3st i varukorgen
24
0012060303S, Lagerstatus: 8
Cap head screw M6x30-8.8
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
25
79234015100, Lagerstatus: 1-3
Shift star cmpl
Pris: 525kr/st
Lägg i varukorgen
26
0625618050, Lagerstatus: 1-3
BALL BEARING 61805 C3
Pris: 175kr/st
Lägg i varukorgen
27
47234012044, Lagerstatus: 1-3
Shift drum cpl.
Pris: 955kr/st
Lägg i varukorgen
29
47234001000, Lagerstatus: hos lev.
Shift fork 5.-6. gear
Pris: 570kr/st
Lägg i varukorgen
30
46234020000, Lagerstatus: 1-3
SHIFTING RAIL MAIN SHAFT
Pris: 110kr/st
Lägg i varukorgen
31
54634049000, Lagerstatus: 4-6
RETAINING PLATE
Pris: 30kr/st
Lägg i varukorgen
32
0025060126, Lagerstatus: 1-3
HH collar screw M6x12 TX30
Pris: 20kr/st
Lägg i varukorgen