85 SX 17/14 (2020) AVGASPORT MEKANISM
SAMTLIGA DELAR
ORIGINALDELAR
EFTERMARKNADSDELAR
1
0014050123
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=6, Åtgår 6st
20:-
2
47237068000 2022-01-26
Bearing bush
60:-
3
47237077000 2022-01-26
adjusting lever
320:-
4
47237036000 2022-01-26
Attachment plate
90:-
5
47237066000 2022-01-26
Overload spring
30:-
6
47237076000 2022-01-26
Distance bush
70:-
7
47237067000 2022-01-26
Gear segment, Åtgår 2st
105:-
8
47237023000 2022-01-26
Eshaust flap bushing, Åtgår 2st
70:-
9
0770080201
O-RING 8,00X2,0 VITON, Åtgår 2st
30:-
10
47237020000 2022-01-26
Exhaust valve
760:-
11
47237085000
Limit plate
75:-
12
50237195055 2022-01-26
SECURING DIN-71805-S-8, Åtgår 2st
30:-
14
47237065033 2022-01-26
Control valve, right cmpl.
635:-
15
47237064033 2022-01-26
Control valve, left cmpl.
635:-
17
47237079000 2022-02-02
guide piece, Åtgår 2st
135:-
18
79235055044
WATER PUMP WHEEL CPL.
140:-
19
50435049000
PREFORMED WASHER
45:-
20
0760082472
SHAFT SEAL RING 8X24X7 A DUO
45:-
21
0625160020
BALL BEARING 16002 C3
125:-
22
47237050144 2022-01-26
Centrifugal force governor cmp
1520:-
23
0625006065
Ball bearing 696 DDM1 C3
75:-
24
0349000050
WASHER DIN7349-5X15X2
15:-
25
47237056100
angle lever
270:-
26
0988101605 2022-01-26
SHIM WASHER DIN988 10x16x0,5
15:-
27
0618101410
needle sleeve HK 1010 10x14x10, Åtgår 2st
50:-
28
55437058000 2022-01-26
BEARING SUPPORT
125:-
29
0025050256S 2022-01-26
HH collar screw M5x25 TX30, Åtgår 2st
20:-
30
47237057000 2022-01-26
Adjusting lever 85/105
270:-
31
47237095044
Linkage cpl.
270:-
32
54637071200 2022-01-26
SPRING INSERT
40:-
33
50437069050
SUPPORT SPRING
35:-
34
47237072000 2022-01-26
Setting spring
75:-
35
0770021120
O-RING 12,37X2,62 NBR70
15:-
36
54837075100
SPRING GUIDE 250/300
125:-
37
0770240020
O-RING 24,00X2,00 NBR70
15:-
38
54637070300
Closing cover 250-360
325:-
39
0014050203
HH COLLAR SCREW M 5X20 WS=6, Åtgår 2st
20:-
40
47237091000 2022-02-09
Sealing element
70:-
41
0603061001
CU-SEAL RING DIN7603-6X10X1
15:-
42
0913060203 2022-01-26
THREAD PIN DIN0913-M 6X20
15:-
43
77336088106
COLLAR NUT M6X1 SW8
35:-
99
50435055015
WATER PUMP REP. KIT
330:-



1
0014050123, Lagerstatus: 8
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=6, åtgår 6st
Pris: 20kr/st
Lägg 6st i varukorgen
1
0014050123, Lagerstatus: 8
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=6, åtgår 6st
Pris: 20kr/st
Lägg 6st i varukorgen
1
0014050123, Lagerstatus: 8
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=6, åtgår 6st
Pris: 20kr/st
Lägg 6st i varukorgen
1
0014050123, Lagerstatus: 8
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=6, åtgår 6st
Pris: 20kr/st
Lägg 6st i varukorgen
1
0014050123, Lagerstatus: 8
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=6, åtgår 6st
Pris: 20kr/st
Lägg 6st i varukorgen
1
0014050123, Lagerstatus: 8
HH COLLAR SCREW M 5X12 WS=6, åtgår 6st
Pris: 20kr/st
Lägg 6st i varukorgen
2
47237068000, Lagerstatus: hos lev.
Bearing bush
Pris: 60kr/st
Lägg i varukorgen
3
47237077000, Lagerstatus: hos lev.
adjusting lever
Pris: 320kr/st
Lägg i varukorgen
4
47237036000, Lagerstatus: hos lev.
Attachment plate
Pris: 90kr/st
Lägg i varukorgen
5
47237066000, Lagerstatus: hos lev.
Overload spring
Pris: 30kr/st
Lägg i varukorgen
6
47237076000, Lagerstatus: hos lev.
Distance bush
Pris: 70kr/st
Lägg i varukorgen
7
47237067000, Lagerstatus: hos lev.
Gear segment, åtgår 2st
Pris: 105kr/st
Lägg 2st i varukorgen
7
47237067000, Lagerstatus: hos lev.
Gear segment, åtgår 2st
Pris: 105kr/st
Lägg 2st i varukorgen
8
47237023000, Lagerstatus: hos lev.
Eshaust flap bushing, åtgår 2st
Pris: 70kr/st
Lägg 2st i varukorgen
8
47237023000, Lagerstatus: hos lev.
Eshaust flap bushing, åtgår 2st
Pris: 70kr/st
Lägg 2st i varukorgen
9
0770080201, Lagerstatus: 4-6
O-RING 8,00X2,0 VITON, åtgår 2st
Pris: 30kr/st
Lägg 2st i varukorgen
9
0770080201, Lagerstatus: 4-6
O-RING 8,00X2,0 VITON, åtgår 2st
Pris: 30kr/st
Lägg 2st i varukorgen
10
47237020000, Lagerstatus: hos lev.
Exhaust valve
Pris: 760kr/st
Lägg i varukorgen
11
47237085000, Lagerstatus: 1-3
Limit plate
Pris: 75kr/st
Lägg i varukorgen
12
50237195055, Lagerstatus: hos lev.
SECURING DIN-71805-S-8, åtgår 2st
Pris: 30kr/st
Lägg 2st i varukorgen
14
47237065033, Lagerstatus: hos lev.
Control valve, right cmpl.
Pris: 635kr/st
Lägg i varukorgen
15
47237064033, Lagerstatus: hos lev.
Control valve, left cmpl.
Pris: 635kr/st
Lägg i varukorgen
17
47237079000, Lagerstatus: hos lev.
guide piece, åtgår 2st
Pris: 135kr/st
Lägg 2st i varukorgen
17
47237079000, Lagerstatus: hos lev.
guide piece, åtgår 2st
Pris: 135kr/st
Lägg 2st i varukorgen
18
79235055044, Lagerstatus: 1-3
WATER PUMP WHEEL CPL.
Pris: 140kr/st
Lägg i varukorgen
19
50435049000, Lagerstatus: 1-3
PREFORMED WASHER
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
20
0760082472, Lagerstatus: 4-6
SHAFT SEAL RING 8X24X7 A DUO
Pris: 45kr/st
Lägg i varukorgen
21
0625160020, Lagerstatus: 1-3
BALL BEARING 16002 C3
Pris: 125kr/st
Lägg i varukorgen
22
47237050144, Lagerstatus: hos lev.
Centrifugal force governor cmp
Pris: 1520kr/st
Lägg i varukorgen
23
0625006065, Lagerstatus: 1-3
Ball bearing 696 DDM1 C3
Pris: 75kr/st
Lägg i varukorgen
24
0349000050, Lagerstatus: 1-3
WASHER DIN7349-5X15X2
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
25
47237056100, Lagerstatus: 1-3
angle lever
Pris: 270kr/st
Lägg i varukorgen
26
0988101605, Lagerstatus: hos lev.
SHIM WASHER DIN988 10x16x0,5
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
27
0618101410, Lagerstatus: 1-3
needle sleeve HK 1010 10x14x10, åtgår 2st
Pris: 50kr/st
Lägg 2st i varukorgen
28
55437058000, Lagerstatus: hos lev.
BEARING SUPPORT
Pris: 125kr/st
Lägg i varukorgen
29
0025050256S, Lagerstatus: hos lev.
HH collar screw M5x25 TX30, åtgår 2st
Pris: 20kr/st
Lägg 2st i varukorgen
30
47237057000, Lagerstatus: hos lev.
Adjusting lever 85/105
Pris: 270kr/st
Lägg i varukorgen
31
47237095044, Lagerstatus: 1-3
Linkage cpl.
Pris: 270kr/st
Lägg i varukorgen
32
54637071200, Lagerstatus: hos lev.
SPRING INSERT
Pris: 40kr/st
Lägg i varukorgen
33
50437069050, Lagerstatus: 1-3
SUPPORT SPRING
Pris: 35kr/st
Lägg i varukorgen
34
47237072000, Lagerstatus: hos lev.
Setting spring
Pris: 75kr/st
Lägg i varukorgen
35
0770021120, Lagerstatus: 9
O-RING 12,37X2,62 NBR70
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
36
54837075100, Lagerstatus: 1-3
SPRING GUIDE 250/300
Pris: 125kr/st
Lägg i varukorgen
37
0770240020, Lagerstatus: 1-3
O-RING 24,00X2,00 NBR70
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
38
54637070300, Lagerstatus: 1-3
Closing cover 250-360
Pris: 325kr/st
Lägg i varukorgen
39
0014050203, Lagerstatus: 9
HH COLLAR SCREW M 5X20 WS=6, åtgår 2st
Pris: 20kr/st
Lägg 2st i varukorgen
40
47237091000, Lagerstatus: hos lev.
Sealing element
Pris: 70kr/st
Lägg i varukorgen
41
0603061001, Lagerstatus: 4-6
CU-SEAL RING DIN7603-6X10X1
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
42
0913060203, Lagerstatus: hos lev.
THREAD PIN DIN0913-M 6X20
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
43
77336088106, Lagerstatus: 1-3
COLLAR NUT M6X1 SW8
Pris: 35kr/st
Lägg i varukorgen
99
50435055015, Lagerstatus: 1-3
WATER PUMP REP. KIT
Pris: 330kr/st
Lägg i varukorgen