SAMTLIGA DELAR
ORIGINALDELAR
EFTERMARKNADSDELAR
1
45030000044
ENGINE CASE CPL. 97
*SAKNAS
3
45030039000
ENGINE CASE GASKET
180:-
4
45030023000
TENSION PIN 14X10X8, Åtgår 2st
*SAKNAS
5
0912060404
AH SCREW DIN0912-M 6X40, Åtgår 2st
15:-
6
0912060453
AH SCREW DIN0912-M 6X45, Åtgår 3st
15:-
7
0912060503
AH SCREW DIN0912-M 6X50, Åtgår 5st
15:-
8
0912060553
AH SCREW DIN0912-M 6X55, Åtgår 2st
*SAKNAS
9
45030001000
* CLUTCH COVER
*SAKNAS
10
45030025000
GASKET CLUTCH COVER
*SAKNAS
11
45030002000
* IGNITION COVER
*SAKNAS
12
45030092000
* RETAINING SPRING, Åtgår 2st
*SAKNAS
13
45039006000
* IGNITION COIL CPL.
*SAKNAS
14
45039005000
FLYWHEEL
1580:-
16
45030035800
* CYL. BASE GASKET
*SAKNAS
17
45030006500
CYLINDER HEAD
*SAKNAS
18
36330036000
* CYL. HEAD GASKET
*SAKNAS
19
36330042000
STUD BOLT M6X112-25/15, Åtgår 4st
37:-
20
45030079000
HH-NUT M6 36MM HIGH WS=12, Åtgår 4st
50:-
21
0125060003
WASHER DIN0125-A 6,4, Åtgår 4st
15:-
22
45030050500
INTAKE FLANGE
*SAKNAS
22
45030050800
INTAKE FLANGE FOR MIKUNI
619:-
23
45030049800 Obekräftad
INTAKE FLANGE GASKET
80:-
24
45030091000
RUBBER GASKET
*SAKNAS
25
45030095000
* RUBBER FOR FLYWHEEL
*SAKNAS
26
45030047000
* SECURING GUIDE
*SAKNAS
27
15130020100
OIL LEVEL CONTR. PLUG PVCM14
*SAKNAS
28
15130021000
SEAL RING 14,2X20X1
*SAKNAS
29
0933080103
HH SCREW DIN0933-M 8X10
25:-
30
45038017000
SEAL RING 8X14X1 AI
15:-
31
45030018500
% CRANKSHAFT STROKE 41,7MM
*SAKNAS
32
45030015500
% CON.ROD REPAIR KIT
1979:-
33
15130034000
* NEEDLE BEARING 12X15X15
*SAKNAS
34
45030074000
* CIRCLIP, Åtgår 2st
10:-
36
45030030800
PISTON RINGS CPL.
*SAKNAS
38
15130086000
* RADIAL SEAL RING 17X35X8, Åtgår 2st
*SAKNAS
39
0888025030
WOODRUFF KEY DIN6888-2,5X3
15:-
40
16030028000
* HH-NUT M8X14, WS=15
*SAKNAS
41
45032001500
CLUTCH HUB 52-Z W.PRIM.15-Z
*SAKNAS
42
45032002144
INNER CLUTCH HUB
*SAKNAS
43
16032011000
BUSHING SLEEVE, Åtgår 2st
*SAKNAS
44
45032005500
* CLUTCH SPRING REINFORCED, Åtgår 2st
*SAKNAS
45
45032008000
JOINT FOR BLOCKS, Åtgår 2st
*SAKNAS
46
45032045000
ROLLER 3X13,8, Åtgår 4st
15:-
47
16032095000
* BUSHING 15X18X18
*SAKNAS
48
45033050000
STARTING SHAFT
*SAKNAS
50
45033056000
SPRING
53:-
51
45032002144
CLUTCH HUB CPL. REINFORCED
*SAKNAS
52
16233039000
STOP SCREW M8
40:-
54
45039003000
* GROUND PLATE IGNITION COIL
*SAKNAS
55
45033076000
* KICKSTARTER RUBBER
*SAKNAS
56
0933070253
HH SCREW DIN0933-M 7X25
25:-
57
45033054000
* KICKSTARTER SPRING
*SAKNAS
58
45033051000
KICKSTARTER SPROCKETS
1100:-
59
45033077000 Obekräftad
PLASTIC CAP KICKSTARTER
65:-
60
0770120020
O-RING 12X 2 NBR 70
15:-
61
45033078000
* WASHER 8,4X25X0,4
*SAKNAS
62
45033002000
COUNTER SHAFT
*SAKNAS
63
0625062028
BALL BEARING 6202 2RS1 C3, Åtgår 2st
125:-
64
15133028000
* RADIAL SEAL RING 15X24X5
*SAKNAS
65
45033029800
* SPROCKET 10-T
*SAKNAS
66
15133031000
WASHER 12,2X20X1,8
*SAKNAS
67
45039008000
RUBBER CAP
*SAKNAS
68
45033022000
* WASHER 15X22X0,4, Åtgår 5st
*SAKNAS
69
45030009800
CYLINDER + PISTON
*SAKNAS
70
36333096000 Obekräftad
CIRCLIP 14X1,2
20:-
71
50180032 2022-01-26
WASHER 16X25X0,5, Åtgår 2st
25:-
72
0471160150
CIRCLIP DIN0471-16X1
15:-
73
0125050003
WASHER DIN0125-A 5,3, Åtgår 2st
15:-
74
45030090000 Obekräftad
SCREW M4X10, Åtgår 3st
15:-
75
43-B7HS
SPARK PLUG BOSCH W 4 AC
42:-
76
45039090000
* SPARK PLUG CONNECTOR
*SAKNAS
77
0797050003
TOOTH LOCK WASH. DIN6797-J 5,3
15:-
78
45030046800
* EXHAUST GASKET
*SAKNAS
79
0912050123
AH SCREW DIN0912-M 5X12
15:-
81
45033024000
CIRCLIP 17,5X1,2
*SAKNAS
83
15130033000
* PISTON PIN 8X12X31,4
*SAKNAS
84
0912060603
AH SCREW DIN0921-M 6X60
*SAKNAS
86
0912050203
AH SCREW DIN0912-M 5X20, Åtgår 2st
15:-
88
15133032000 Obekräftad
HH-NUT M12X1,25 6MM HIGH
40:-
89
45033070000
* STARTING LEVER
*SAKNAS
90
45030051800
REED VALVE HOUSING S5-GS
*SAKNAS
91
45030057800
GASKET MEMBRAN HOUSING
*SAKNAS
92
16030057000
STUD BOLT M6X33-11/16, Åtgår 6st
*SAKNAS
93
0127060003
SPRING RING DIN0127-B 6, Åtgår 6st
10:-
94
51010086000
SELF LOCKING NUT M 6 COPPER, Åtgår 2st
20:-
95
0934060003 2022-01-26
hex nut DIN 934 M6, Åtgår 4st
15:-
99
13-1100
* GASKET SET GASKETS
89:-
99
45030099100
% GASKET SET SEAL RINGS
*SAKNAS



1
45030000044, Lagerstatus: hos lev.
ENGINE CASE CPL. 97
3
45030039000, Lagerstatus: 1-3
ENGINE CASE GASKET
Pris: 180kr/st
Lägg i varukorgen
4
45030023000, Lagerstatus: hos lev.
TENSION PIN 14X10X8, åtgår 2st
5
0912060404, Lagerstatus: 15
AH SCREW DIN0912-M 6X40, åtgår 2st
Pris: 15kr/st
Lägg 2st i varukorgen
6
0912060453, Lagerstatus: 16
AH SCREW DIN0912-M 6X45, åtgår 3st
Pris: 15kr/st
Lägg 3st i varukorgen
6
0912060453, Lagerstatus: 16
AH SCREW DIN0912-M 6X45, åtgår 3st
Pris: 15kr/st
Lägg 3st i varukorgen
7
0912060503, Lagerstatus: 12
AH SCREW DIN0912-M 6X50, åtgår 5st
Pris: 15kr/st
Lägg 5st i varukorgen
8
0912060553, Lagerstatus: hos lev.
AH SCREW DIN0912-M 6X55, åtgår 2st
9
45030001000, Lagerstatus: hos lev.
* CLUTCH COVER
10
45030025000, Lagerstatus: hos lev.
GASKET CLUTCH COVER
11
45030002000, Lagerstatus: hos lev.
* IGNITION COVER
12
45030092000, Lagerstatus: hos lev.
* RETAINING SPRING, åtgår 2st
13
45039006000, Lagerstatus: hos lev.
* IGNITION COIL CPL.
14
45039005000, Lagerstatus: 1-3
FLYWHEEL
Pris: 1580kr/st
Lägg i varukorgen
16
45030035800, Lagerstatus: hos lev.
* CYL. BASE GASKET
17
45030006500, Lagerstatus: hos lev.
CYLINDER HEAD
18
36330036000, Lagerstatus: hos lev.
* CYL. HEAD GASKET
19
36330042000, Lagerstatus: 1-3
STUD BOLT M6X112-25/15, åtgår 4st
Pris: 37kr/st
Lägg 4st i varukorgen
20
45030079000, Lagerstatus: 4-6
HH-NUT M6 36MM HIGH WS=12, åtgår 4st
Pris: 50kr/st
Lägg 4st i varukorgen
21
0125060003, Lagerstatus: 7
WASHER DIN0125-A 6,4, åtgår 4st
Pris: 15kr/st
Lägg 4st i varukorgen
22
45030050500, Lagerstatus: hos lev.
INTAKE FLANGE
22
45030050800, Lagerstatus: 1-3
INTAKE FLANGE FOR MIKUNI
Pris: 619kr/st
Lägg i varukorgen
22
45030050800, Lagerstatus: 1-3
INTAKE FLANGE FOR MIKUNI
Pris: 619kr/st
Lägg i varukorgen
22
45030050500, Lagerstatus: hos lev.
INTAKE FLANGE
23
45030049800, Lagerstatus: hos lev.
INTAKE FLANGE GASKET
Pris: 80kr/st
Lägg i varukorgen
24
45030091000, Lagerstatus: hos lev.
RUBBER GASKET
25
45030095000, Lagerstatus: hos lev.
* RUBBER FOR FLYWHEEL
26
45030047000, Lagerstatus: hos lev.
* SECURING GUIDE
27
15130020100, Lagerstatus: hos lev.
OIL LEVEL CONTR. PLUG PVCM14
28
15130021000, Lagerstatus: hos lev.
SEAL RING 14,2X20X1
29
0933080103, Lagerstatus: 1-3
HH SCREW DIN0933-M 8X10
Pris: 25kr/st
Lägg i varukorgen
30
45038017000, Lagerstatus: 1-3
SEAL RING 8X14X1 AI
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
31
45030018500, Lagerstatus: hos lev.
% CRANKSHAFT STROKE 41,7MM
32
45030015500, Lagerstatus: 1-3
% CON.ROD REPAIR KIT
Pris: 1979kr/st
Lägg i varukorgen
33
15130034000, Lagerstatus: hos lev.
* NEEDLE BEARING 12X15X15
34
45030074000, Lagerstatus: 13
* CIRCLIP, åtgår 2st
Pris: 10kr/st
Lägg 2st i varukorgen
36
45030030800, Lagerstatus: hos lev.
PISTON RINGS CPL.
38
15130086000, Lagerstatus: hos lev.
* RADIAL SEAL RING 17X35X8, åtgår 2st
38
15130086000, Lagerstatus: hos lev.
* RADIAL SEAL RING 17X35X8, åtgår 2st
39
0888025030, Lagerstatus: 8
WOODRUFF KEY DIN6888-2,5X3
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
40
16030028000, Lagerstatus: hos lev.
* HH-NUT M8X14, WS=15
41
45032001500, Lagerstatus: hos lev.
CLUTCH HUB 52-Z W.PRIM.15-Z
42
45032002144, Lagerstatus: hos lev.
INNER CLUTCH HUB
43
16032011000, Lagerstatus: hos lev.
BUSHING SLEEVE, åtgår 2st
44
45032005500, Lagerstatus: hos lev.
* CLUTCH SPRING REINFORCED, åtgår 2st
45
45032008000, Lagerstatus: hos lev.
JOINT FOR BLOCKS, åtgår 2st
46
45032045000, Lagerstatus: 4-6
ROLLER 3X13,8, åtgår 4st
Pris: 15kr/st
Lägg 4st i varukorgen
47
16032095000, Lagerstatus: hos lev.
* BUSHING 15X18X18
48
45033050000, Lagerstatus: hos lev.
STARTING SHAFT
50
45033056000, Lagerstatus: 1-3
SPRING
Pris: 53kr/st
Lägg i varukorgen
42
45032002144, Lagerstatus: hos lev.
INNER CLUTCH HUB
52
16233039000, Lagerstatus: 1-3
STOP SCREW M8
Pris: 40kr/st
Lägg i varukorgen
54
45039003000, Lagerstatus: hos lev.
* GROUND PLATE IGNITION COIL
55
45033076000, Lagerstatus: hos lev.
* KICKSTARTER RUBBER
56
0933070253, Lagerstatus: 10
HH SCREW DIN0933-M 7X25
Pris: 25kr/st
Lägg i varukorgen
57
45033054000, Lagerstatus: hos lev.
* KICKSTARTER SPRING
58
45033051000, Lagerstatus: 1-3
KICKSTARTER SPROCKETS
Pris: 1100kr/st
Lägg i varukorgen
59
45033077000, Lagerstatus: hos lev.
PLASTIC CAP KICKSTARTER
Pris: 65kr/st
Lägg i varukorgen
60
0770120020, Lagerstatus: 4-6
O-RING 12X 2 NBR 70
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
61
45033078000, Lagerstatus: hos lev.
* WASHER 8,4X25X0,4
62
45033002000, Lagerstatus: hos lev.
COUNTER SHAFT
63
0625062028, Lagerstatus: 10
BALL BEARING 6202 2RS1 C3, åtgår 2st
Pris: 125kr/st
Lägg 2st i varukorgen
63
0625062028, Lagerstatus: 10
BALL BEARING 6202 2RS1 C3, åtgår 2st
Pris: 125kr/st
Lägg 2st i varukorgen
64
15133028000, Lagerstatus: hos lev.
* RADIAL SEAL RING 15X24X5
65
45033029800, Lagerstatus: hos lev.
* SPROCKET 10-T
66
15133031000, Lagerstatus: hos lev.
WASHER 12,2X20X1,8
67
45039008000, Lagerstatus: hos lev.
RUBBER CAP
68
45033022000, Lagerstatus: hos lev.
* WASHER 15X22X0,4, åtgår 5st
68
45033022000, Lagerstatus: hos lev.
* WASHER 15X22X0,4, åtgår 5st
68
45033022000, Lagerstatus: hos lev.
* WASHER 15X22X0,4, åtgår 5st
68
45033022000, Lagerstatus: hos lev.
* WASHER 15X22X0,4, åtgår 5st
69
45030009800, Lagerstatus: hos lev.
CYLINDER + PISTON
70
36333096000, Lagerstatus: hos lev.
CIRCLIP 14X1,2
Pris: 20kr/st
Lägg i varukorgen
71
50180032, Lagerstatus: hos lev.
WASHER 16X25X0,5, åtgår 2st
Pris: 25kr/st
Lägg 2st i varukorgen
71
50180032, Lagerstatus: hos lev.
WASHER 16X25X0,5, åtgår 2st
Pris: 25kr/st
Lägg 2st i varukorgen
72
0471160150, Lagerstatus: 9
CIRCLIP DIN0471-16X1
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
73
0125050003, Lagerstatus: 11
WASHER DIN0125-A 5,3, åtgår 2st
Pris: 15kr/st
Lägg 2st i varukorgen
74
45030090000, Lagerstatus: hos lev.
SCREW M4X10, åtgår 3st
Pris: 15kr/st
Lägg 3st i varukorgen
75
43-B7HS, Lagerstatus: 14
SPARK PLUG BOSCH W 4 AC
Pris: 42kr/st
Lägg i varukorgen
76
45039090000, Lagerstatus: hos lev.
* SPARK PLUG CONNECTOR
77
0797050003, Lagerstatus: 15
TOOTH LOCK WASH. DIN6797-J 5,3
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
78
45030046800, Lagerstatus: hos lev.
* EXHAUST GASKET
79
0912050123, Lagerstatus: 7
AH SCREW DIN0912-M 5X12
Pris: 15kr/st
Lägg i varukorgen
81
45033024000, Lagerstatus: hos lev.
CIRCLIP 17,5X1,2
83
15130033000, Lagerstatus: hos lev.
* PISTON PIN 8X12X31,4
84
0912060603, Lagerstatus: hos lev.
AH SCREW DIN0921-M 6X60
86
0912050203, Lagerstatus: 12
AH SCREW DIN0912-M 5X20, åtgår 2st
Pris: 15kr/st
Lägg 2st i varukorgen
86
0912050203, Lagerstatus: 12
AH SCREW DIN0912-M 5X20, åtgår 2st
Pris: 15kr/st
Lägg 2st i varukorgen
88
15133032000, Lagerstatus: hos lev.
HH-NUT M12X1,25 6MM HIGH
Pris: 40kr/st
Lägg i varukorgen
89
45033070000, Lagerstatus: hos lev.
* STARTING LEVER
90
45030051800, Lagerstatus: hos lev.
REED VALVE HOUSING S5-GS
91
45030057800, Lagerstatus: hos lev.
GASKET MEMBRAN HOUSING
92
16030057000, Lagerstatus: hos lev.
STUD BOLT M6X33-11/16, åtgår 6st
92
16030057000, Lagerstatus: hos lev.
STUD BOLT M6X33-11/16, åtgår 6st
93
0127060003, Lagerstatus: 12
SPRING RING DIN0127-B 6, åtgår 6st
Pris: 10kr/st
Lägg 6st i varukorgen
93
0127060003, Lagerstatus: 12
SPRING RING DIN0127-B 6, åtgår 6st
Pris: 10kr/st
Lägg 6st i varukorgen
94
51010086000, Lagerstatus: 1-3
SELF LOCKING NUT M 6 COPPER, åtgår 2st
Pris: 20kr/st
Lägg 2st i varukorgen
95
0934060003, Lagerstatus: hos lev.
hex nut DIN 934 M6, åtgår 4st
Pris: 15kr/st
Lägg 4st i varukorgen
99
13-1100, Lagerstatus: 8
* GASKET SET GASKETS
Pris: 89kr/st
Lägg i varukorgen
99
45030099100, Lagerstatus: hos lev.
% GASKET SET SEAL RINGS
99
45030099100, Lagerstatus: hos lev.
% GASKET SET SEAL RINGS
99
13-1100, Lagerstatus: 8
* GASKET SET GASKETS
Pris: 89kr/st
Lägg i varukorgen